Rosnące ceny prądu nie pozwalają czekać z decyzją.

Czekamy na szczegóły dotyczące III naboru dotacji „Mój Prąd”.

Z zapowiedzi Ministerstwa Klimatu wynika, że wytyczne poznamy w I połowie 2021 roku. Regulamin dotacji przewiduje nabór w trybie ciągłym. To oznacza, że inwestycje realizowane obecnie będzie można zgłaszać w III edycji.

Do czasu ogłoszenia nowych warunków „Mojego Prądu” warto skorzystać z innych form finansowania, tym bardziej, że nie wykluczają one dotacji „Mój Prąd”.

 

  1. Ulga termomodernizacyjna

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Ulga przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

 

  1. Program Czyste Powietrze

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

https://czystepowietrze.gov.pl/

 

  1. Zwolnienie z podatku w gminie Wrocław

Treść uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości dla m.in. budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej (również rekuperatory, pompy ciepła, i inne)

https://www.wroclaw.pl/biznes/miasto-stawia-na-niskoemisyjne-zrodla-energii-zwolnienia-z-podatku-od-nieruchomosci

 

  1. Świąteczny Voucher w Ekspert PV

 

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z naszym ekspertem:

? 71 307 04 09

? biuro@ekspertpv.pl